Geras mamos ir dukros santykių kūrimas

 

 

Šis seminaras yra skirtas dukroms, kurios jaučia, išgyvena nepasitenkinimą santykiais su mama, gali būti, kad jaučia jog „vis užlipa ant to paties grėblio“ santykiuose, kliūva ties tomis pačiomis vietomis (pvz. kai mama sukritikuoja tam tikra tema arba jūsų neišklauso) ir sunku rasti išeitį, pasielgti kitaip, kurti geresnį santykį su savo mama – seminare bus apžvelgti svarbūs aspektai, galintys jums padėti.

Gali tikti ir toms dukroms, kurios turi gana gerą santykį su mama, tačiau nori jį dar pagyvinti – galbūt rasite būdų pažiūrėti į jūsų santykius nauju kampu bei įpūsti naujų vėjų.

O jeigu santykio su mama tema jums yra itin jautri, sudėtinga, jaučiatės šiai temai nepasiruošusi arba šio seminaro medžiaga sukels sunkius jausmus – tuomet gali būti verta apie tai pasikalbėti saugioje aplinkoje su psichologu ar psichoterapeutu. 

Deja, tikrai ne visos mamos ir dukros yra patenkintos savo tarpusavio santykiais, tarp jų kyla įvairių sunkiai sprendžiamų konfliktų, nuolatinių nepasitenkinimų viena apie kitą. Prastesni santykiai su mama siejasi su prastesne dukrų savigarba, mažesniu jų pasitenkinimu savo gyvenimu. Tai reiškia, jog tokia dukra mažiau tikės, jog sugebės įveikti įvairias kliūtis, mažiau pakels nesėkmes, taigi ir mažiau imsis įvairių veiklų, mažiau įgyvendins savo potencialą ir jai bus sunkiau..

O mamos figūra yra svarbi mūsų gyvenime ir ji visada tokia bus, nuo to niekur nepabėgsime, dėl to labai svarbu išmokti taip kurti šį santykį, kad būtume juo, savimi ir savo gyvenimu bei jėgomis patenkintos ir pasitikinčios. O tikrai galima! Keičiant save, savo požiūrį, supratimą ir elgesį. Tik gal ir nebus viskas „būtent kaip jūs norėtume“, bet pažadu, tikrai gali būti „labai gerai”. Tai reiškia, kad galios mūsų rankose! Pasiruošusios? Pirmyn!

Puiku tai, kad suaugus ir esame SUAUGUSIOS. O tai reiškia ir atsakingos, galinčios savimi pasirūpinti, laisvos. Nebesame taip gyvybiškai svarbiai priklausomos nuo mamos, kaip vaikystėje bei paauglystėje, o tai yra nuostabu, nes reškia, kad galią kurti geresnį santykį turime savo rankose! Dabar mes esame 2 suaugusios moterys, kurias gyvenime sieja ypatingas ryšys. Tik ką su tuo ryšiu daryti gali būti nevisai aišku – taip? Kiekviena turime visiškai pilną galią ir atsakomybę prisidėti prie mūsų su mama santykio keitimo į gerą, o aš jums seminare papasakosiu kaip pasinaudoti šia savo galia. Mes galime kurti savo santykius su mama kreipiant palankesne linkme.

Seminaro metu padėsiu:  

  • Išplėtoti požiūrį apie santykius su mama;
  • Nusibrėžti jus saugančias ir jums padedančias ribas santykiuose;
  • Išsigryninti lūkesčius – ko aš tikiuosi santykiuose su mama bei kaip tai pasiekti;
  • Suprasti savo (ir ne savo) atsakomybės sritis;
  • Įgyti įrankius geresnio santykio kūrimui;
  • Nuolat eiti labiau patenkintų santykių su mama kūrimo linkme.

 

Apie lektorę:

Sveiki, aš Renata Preikšaitė. Mano išsilavinimas yra psichologijos bakalauras ir medicinos (sveikatos) psichologijos magistras. Taip pat esu psichoterapijos (egzistencinės-humanistinės krypties) studijų viduryje, tarptautiniame institute (HEPI) Birštone, siekiu psichoterapeutės diplomo.  

Dirbu psichologe 6-us metus, konsultuoju suaugusius žmones (nuo 18m.) įvairiausiais kasdienio gyvenimo psichologinių sunkumų klausimais.