Praktinis užsiėmimas: kaip apskaičiuoti maržą ir nustatyti kainas?

 

 

Parsisiųsk užsiėmimo skaidrių PDF.

Sakoma, kaip pasiklosi, taip išsimiegosi. Šis posakis puikiai tinka bandant atsakyti į klausimą, kaip dažnai pradedame verslą iki galo neišsiaiškinusios, kokia mūsų produkto savikaina ir kiek turime jo parduoti, kad pasiektume išsikeltus finansinius tikslus? O kaip kelti tuos tikslus, kaip sekti finansus? Kartais išsigąstame, kad „nieko neuždirbome“, bet ar tikrai vertiname racionalius skaičius ar vadovaujamės tik mūsų jausmais, kurie diktuoja kardinalų scenarijų?

Karolinos stiprybė – finansai. Jei ji negali užmigti dėl neraminančių finansinių klausimų, greitai suskaičiuoja kas kaip ir tampa ramu. Kaip tai padaryti ir nuo ko pradėti? Būtent tam ir skirta ši sesija. Tai tęsinys šio mėnesio finansinio iššūkio, kuriame Karolina analizuoja skirtingus verslo pavyzdžius ir parodo, kaip ji skaičiuoja maržą. Po sesijos ji pasidalins su tavimi naudingu įrankiu (lentele), leidžiančiu patogiai stebėti savo verslo situaciją.

Tavęs lauks ir užduotis – apskaičiuoti savo produkto / paslaugos maržas, o jei atliekant užduotį kils klausimų, į juos Karolina atsakys kitos sesijos metu.