Viskas apie įpročius: kaip juos formuoti ir kaip jie keičia mūsų gyvenimą? ĮRAŠAS

 

 

Kada paskutinį kartą bandei išsiugdyti naują įprotį? Sportuoti, sveikai maitintis, neatidėlioti, susikurti kasdienę dėkingumo praktiką, ar — galiausiai — bent laiku nueiti miegoti?

Atrodo, iš pradžių lyg ir visai pavyksta — žiūrėk, jau trečia diena iš eilės sportuoji! Net raumenys, atrodo, truputį pastandėję.

Tada ateina savaitgalis. Savaitgalį gi galima ir pailsėti? Ir štai pirmadienį — jau sunkiau... Bet — per sukąstus dantis — tau pavyksta. Ir taip visą savaitę! Nors ir plauki prieš srovę, bet — „tu gali!“ 

Kol vieną dieną — nebegali. 

Nutinka kažkas „netikėto“, ir tada praleidi vieną kartą. Antrą kartą. Trečią.

Dar po dviejų savaičių — jau niekas net nebepamena, kad išvis sportavai. Išskyrus gal kandesnius kolegas. Bet ir tie po kelių savaičių atsileidžia — juk ir jie bandė! Ir jiems, lygiai taip pat, nieko iš to neišėjo. (Išskyrus tą vieną kolegą, kuris, atrodo, tiesiog „turi“ — net iš veido matosi)

O kaip su blogais įpročiais? Skrolinimas, užkandžiavimas, sunkių pokalbių su darbuotojais, darbdaviais, namiškiais vengimas... o kur dar spontaniškas apsipirkinėjimas, pasikartojantys vėlavimai, naktinėjimas su telefonu rankose... kaip su jais? Ar bandei atsikratyti šių įpročių?

Įdomu tai, kad ŽINOM! Žinom, ką TURIM daryti. Žinom, ką REIKTŲ daryti. Bet, atrodo, kažkokia nematoma ranka vis traukia atgal — prie senų įpročių, senos rutinos.

Atsikratyti senų įpročių ar formuoti naujus iš tiesų gali būti sunku. Bet — gali ir nebūti, jei tik darysi tai protingai.

Yra keletas paprastų taisyklių, kurias pritaikius įpročių formavimas tampa 80-90% efektyvesnis.

Tiesa, ne aš jas sugalvojau. Aš tiesiog jas taikau (vėl ir vėl) — ir man tai veikia.

Nusprendžiau pasidalinti jomis ir su tavim. Ir ne tik pasidalinti!

Jei pasidalinsiu taisyklėmis (tą galėčiau padaryti per 10 minučių), tai tu ir jas ŽINOSI, bet — eilinį kartą — pasimausi ant to paties „kabliuko“.

Mūsų smegenys labai mėgsta sužinoti (tiksliau, pasitvirtinti tai, ką jau girdėjo daug kartų), bet labai nemėgsta, kai mums reikia iš tiesų kažką daryti. Todėl seminare — įpročių dirbtuvėse ne tik pasidalinsiu, bet ir suteiksiu galimybę išbandyti metodus, kurių dėka įvyksta realus ilgalaikis įpročių pokytis.“ — sako Aurimas.

SEMINARE APTARSIME:

  1. Tris veikimo lygmenis — kaip mes veikiame per dieną ir kodėl įpročiai tokie svarbūs.
  2. Įpročio anatomiją — trumpai prisiminsim įpročio ciklą, pagrindines dedamąsias ir ką, teoriškai, galim padaryti, kad įvyktų realus pokytis.
  3. Gerus ir blogus įpročius — pasidalinsiu neseniai atliktos apklausos apie įpročius rezultatais ir čia pat išsikelsim savo įpročių tikslus.
  4. Kaip nustoti skrolinti — kiekvienas dirbsim su savo įpročiu, kurio norime atsikratyti, o skrolinimas bus mano naudojamas pavyzdys — t.y. ruošim dirvą įpročiui keisti.

Kaip pradėti sportuoti — analogiškai, dirbsime su įpročiu, kurį norimte įgyti. Mano pavyzdys bus sportas — įprotis, kurį nori įgyti daugiausiai iš visų.