Dorybė ar niekšybė – noras turėti pinigų?

Labai mėgstu planus:

mėnesio, metų, penkmečio. Atėjus mano dvidešimt šeštam gimtadieniui atėjo laikas ir naujam penkmečio planui!

Prieš pradedant jį daryti, daug laiko skyriau apmastydama savo vertybes, ko tikrai nedariau būdama dvidešimties. Tada buvo svarbu pažymėti varneles ant tokių dalykų, kurie atrodė svarbūs gyvenimo pradžiai: sutikti gyvenimo partnerį, susilaukti vaiko (arba kaip mano situacijoje - 3), įsigyti namus, įsitvirtinti darbo rinkoj... Na, man buvo svarbu sukurti stabilų gyvenimo pagrindą ir verslą.

Kažkada turėjau tikslą uždirbti milijoną, bet per tuos penkis metus supratau, kad tas milijonas tik skamba gerai.

Kodėl būtent ta suma turi būti mano siekiamybė?

Juk daug svarbiau turėti pastovias pajamas. Tada susimąsčiau. Ar žinau, kokia pinigų suma per mėnesį man būtų reikalinga? Išsitraukiau popieriaus lapą ir paskaičiavau savo šeimos išlaidas, numačiau, jog po kelių metų mano jauniausias berniukas keliaus į darželį, o vyresnioji norės labiau puoštis, lankyti daugiau būrelių. Suskaičiavus visas ateityje numatytas šeimos išlaidas, išsikėliau sumą, kurią norėčiau uždirbti.

Tiesą pasakius, norėjosi didesnės sumos, bet viduje esantis kuklumas privertė jausti nepatogumą.

Juk negaliu būti godi! Mūsų visuomenėje yra natūralu norėti, jog šeima būtų sveika, o mes galėtume daryti žygdarbius kitų labui. Taip, tam pritariu visa širdimi, bet gal tai pasidarė per daug savaime suprantama? Bet norėti uždirbti daugiau yra amoralu? Lyg tai būtų blogai!

Apie tai kalbėjau su vyru. Mūsų pokalbio pradžioje iš karto sakiau, kad man nereikia brangių rankinių ar brangaus automobilio. Man svarbu kiti dalykai. Vyras labai paprastai į tai atsakė: „bet juk būtų smagu galėti sau tai leisti net jei to ir nereikia“.

Ir tada mano galvoje įvyko lūžis.

Juk tik turėdama pinigų galėsiu rinktis: pirkti batus ar skirti labdarai. Patys pinigai nėra amoralūs. Esmė yra, kaip aš juos išleisiu, na ir žinoma, kokiais būdais aš juos gausiu. Puikus pavyzdys yra peilis: jeigu jį naudoji duonos pjovimui, paskirtis kaip ir aiški, bet jeigu su juo planuoji nuskriausti kitą?

Norime sukaupti pinigų savo senatvei.

Pensijų dydis - tikrai nėra didelis, o ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei neaišku, kas laukia ateityje. Man atrodo yra suprantamas dalykas turėti santaupų ne tik juodai dienai, bet jau dabar pradėti kaupti ir senatvei. Iš dalies, tai atrodo labai toli, bet kai pradedi taupyti po nedidelę dalį, taip stipriai nesijaučia. Na, ar yra amoralu norėti pasirūpinti savo senatve?

Nusprendusi, kad norėti pinigų nėra blogai, bandžiau atsekti, iš kur atėjo šie įsitikinimai. 

Mane labai nustebino visuomenės ir žiniasklaidos pozicija:

• Didelius pinigus galima uždirbti tik negražiais būdais, apgaudinėjant, meluojant, lipant per kitų galvas. Trumpai , turtingi žmonės – blogi. Taip, tikrai yra žmonių, turtus pasiekia tokiu keliu,, bet juk yra ir tokių, kurie turtus susikrauna visai kitais būdais. Tai ar tikrai į turtą yra tik vienas kelias? 

• Dideli pinigai sugadina žmones, jie juos išleidžia tuštybėms ir tuo pačiu pameta savo vertybes. Šioje vietoje turiu įsimintiną pavyzdį, kai labai turtingam žmogui jachtos vidų įrengė iš banginio penio odos. Man tai tokia visiškai nesuprantamas dalykas, dėl kurio pradėjau galvoti, jog turint pinigų tikrai gali susisukti smegenys.

• Tačiau juk yra žmonių, kurie pinigus skiria labdaros projektams, visuomeniniams dalykams (kai kas turbūt perskaitę pagalvos, jog jei verslininkas pinigus leidžia labdarai, jam sumažėja mokesčių našta). Bent jau Lietuvoje tikrai nėra tokios geros mokestinių lengvatų sistemos, jog apsimokėtų skirti būtent labdara.

Pinigų turėjimas suteikia laisvę.

Jeigu užsiimi mėgstama veikla ir tavo darbas sukuria vertę – tu gauni pinigus, kurių nusipelnei! Pinigai padeda monetizuoti tavo skirtą energiją darbui ir galėtum pasirūpinti savo gerbūviu. Atlikdamas darbą su meile ir džiaugsmu, natūralu, jog aplinkiniems skirti daugiau teigiamos energijos nei dirbdamas per kančias.

Supratau, kad pinigai yra energija!

Išmokau per daug nepergyventi nesėkmės atveju, nes mano darbas arba pinigai, kaip mano energijos indėlis, išėjo į pasaulį ir kartais jis gali ateiti pas jus, tik kitais būdais nei buvo tikimasi, bet jie tikrai sugrįžta.

Grąžindami skolą, mokėdami mokesčius ar už paslaugas bei prekes, darykite tai su džiaugsmu, nes tai tik sustiprina pinigų energiją, ir viskas ką išleidi sugrįš už darbus, kuriuos dirbai iš meilės.

Nori susiplanuoti finansus ir uždirbti daugiau?

https://kadaraidarykgerai.lt//karolina-brusokiene